"" – Latarnik2.0 Podoba się?

poniedziałek, 10 stycznia 2011

Xperia X10 + ipla = polska telewizja w Transylwanii

ipla jest aplikacją, która zapewnia dostęp do polskich programów telewizyjnych z poziomu telefonu z systemem Android. O bardzo podobnym rozwiązaniu dla radia online napisałem już wcześniej - TuneIn. Tym razem mamy do czynienia z VoD czyli video na żądanie. 

ipla na Xperii X10. Polska telewizja w Transylwanii

 ipla ma zgrabny i przejrzysty interfejs.Z jego poziomu możemy sortować materiały filmowe wg kategorii, popularności, możemy przeglądać średnie oceny wystawione przez użytkowników a także polecać wideo znajomym.Nie zabrakło wbudowanej wyszukiwarki oraz możliwości zapisywania wideo w pamięci telefonu.

Materiały wideo, które możemy oglądać, zostały stworzone przez polskie stacje telewizyjne. Zarówno one jak i sama aplikacja jest dostępna za darmo. Będąc w Transylwanii łatwo można docenić rozwiązania tego typu. Materiały wideo są przeróżne: od programów rozrywkowych, po publicystykę a nawet seriale telewizyjne. Od dawna miałem zabrać się za "Ekipę" - być może zrobię to teraz na Xperii X10.

Z pewnością będę oglądał też  Kinomaniaka - tego mi brakowało w Rumunii. Co do reszty? Zobaczymy, jest tego na prawdę sporo i każdy znajdzie coś dla siebie. W Xperii X10 podoba mi się duży wyświetlacz, dlatego mobilne VoD prezentuje się na tym telefonie przyzwoicie. Plusem ipla jest także możliwość zapisywania materiałów filmowych, a to oznacza, że można je mieć zawsze ze sobą.


Brak komentarzy: