"" – Latarnik2.0 Podoba się?

środa, 30 listopada 2011

Xperia arc S i notatki. A Ty jak to robisz?

Szukając inspiracji: w otoczeniu muz, muzeum watykańskie. Zdjęcie wykonane smartphonem Xperia arc

Nie wiadomo kiedy przyjdzie natchnienie i wymyślisz coś wartego zanotowania. Xperia arc S jako kieszonkowy notatnik nadaje się wyśmienicie. Ma bardzo duży wyświetlacz, można z jej poziomu bezpośrednio publikować na blogu, w serwisie internetowym, wrzucać na facebookowego walla (niech inni wyrażą opinię o Twoim olśnieniu), a nawet wyświetlać na ścianie dzięki miniHDMI i prezentować w Twojej firmie. Jeśli pomysł zapisany podczas spaceru z psem jest dobry, to czemu nie mieć uniwersalnego notatnika przy sobie?
Xperia arc S jako maszyna do pisania, którą włożysz do kieszeni

Powodów do notowania mam sporo. Jednym z nich jest kiepska pamięć ;)
Ale nie tylko:
 • Rzeczy związane z tym blogiem,
 • Blog prywatny
 • Nie tak dawno temu byłem też redaktorem naczelnym serwisu internetowego
 • Inne pomysły
Aż sprawdziłem - aktualnie w pliku tylko tego bloga zapisanym w banku pamięci Xperii arcS mam 48 KB  (plik txt) zapisanych i nieopublikowanych pomysłów, które notowałem na smartphonie. Daje to:
 • 42 strony tekstu
 • 5957 wyrazów
 • Ponad 35 tys. znaków
To powinno dać wam skalę w jak dużym stopniu wykorzystuję Xperię arc S do pisania i robię to w tzw. wolnych chwilach, kiedy jadę metrem, czekam na coś itp. Pamiętacie historię gościa, który napisał książkę jeżdżąc do pracy? Na Xperi arc S robię teraz coś podobnego, tylko, że nie piszę książki a blog. Na książkę przyjdzie jeszcze pora ;)

Sposoby notowania:
 • Najczęściej używam zwykłego pliku *.txt. Otwieram manager Astro i w odpowiednim folderze mam przygotowany system plików odpowiadający moim aktywnością. Zalety: notatki można robić wszędzie - w WC w zatłoczonym metrze, można je łatwo edytować, publikować, itp. Plik *.txt jest też najbardziej uniwersalny i lekki, co jest sporą zaletą. Jeżeli Twoje przelewane na wyświetlacz Xperii arc myśli wymagają dodatkowego formatowania, to zawsze możesz użyć mobilnego Worda w postaci np. Documents to go.
 • Notatka: zdjęcie. Jest to najszybsza metoda utrwalania inspiracji i materiałów. Można sobie notować różne rzeczy robiąc zdjęcie makro w trybie dokument. Najczęściej fotografuję mapy Google Maps i miejsca, do których mam się udać w Bukareszcie. Jak się trochę zna miasto to ta metoda jest szybsza niż mapy Sygic wraz z GPS oraz wklepywanie adresu, czy zapisywanie go na kartce. Zdjęciem można też notować rzeczy znalezione w prasie, czy na innym nośniku danych, który szybko możemy zdigitalizować w strukturach banku pamięci Xperii arc S jednym „pstryknięciem zdjęcia”. Dawno temu skanowałem tak notatki ze studiów. Pamiętam też kolegę, który robił zdjęcia testów podczas egzaminów z pytaniami opisowymi i rozsyłał Bluetoothem po grupie wraz z odpowiedziami...
 • Notatka głosowa. Osobiście nie używam tej formy utrwalania myśli, np. w metrze ciężko wygłaszać mądrości do Xperii, ciężko też obrabiać tak utrwalony zapis myśli, ale na filmach różni bohaterowie tak robią... Po prostu nie mój styl. 
QR Code
 Recordoid Dictaphone Liteił

Jest to prosta aplikacja o funkcjonalności dyktafonu. Nie będę się zbytnio rozwodził nad jej zastosowaniem - po prostu nagrywamy wywiady lub notatki głosowe. To wszystko. W sklepie online Androida  znajdziecie takich programów mnóstwo.

Aplikacja Recordoid Dictaphone Liteił jest dostępna za darmo w Android Market.


Stylowy interfejs Recordoid Dictaphone Liteił przypomina analogowe dyktafony kasetowe
Call Recorder

Jak sama nazwa wskazuje jest to aplikacja do nagrywania rozmów głosowych. Potrzebny nam jest taki program, ponieważ aplikacje-dyktafony nie radzą sobie z nagrywaniem głosu naszego rozmówcy. Oczywiście w Android Market znajdziemy bardzo dużo tego typu rozwiązań.

Call Recorder jest dostępny do pobrania za darmo.  A Ty jak preferujesz utrwalać nagłe olśnienia?

  4 komentarze:

  Anonimowy pisze...

  Dobry blog i świetny telefon . Pozdrawiam :)

  Anonimowy pisze...

  Dzieki!

  A ty jak to robisz?

  MAgda pisze...

  No jestem pod wrażeniem, że dałeś rady tyle napisać na telefonie. Ja to jestem zdecydowanie za laptopem, bo mi wygodniej niż na telefonie. Szacun!

  Latarnik2.0 pisze...

  Dzięki