"" – Latarnik2.0 Podoba się?

poniedziałek, 21 marca 2011

Xperia X10 czyta w Twoim umyśle - Akinator

Akinator jest jak sztuczna inteligencja, która zamieszkuje cyberprzestrzeń i potrafi czytać w umyśle... Gra jest prosta i bardzo zabawna. Możemy bawić się w czytanie w myślach napotkanej osoby. Dobry sposób na podryw? Być może.Teraz niech mój Bejbik nie czyta...  Byłoby to jak podryw w stylu Barneya Stinsona z "How I Met Your Mother", który lubi magiczne sztuczki. Do tego triku potrzebujemy telefonu z Androidem OS, internetu mobilnego, aplikacji Akinator do pobrania z Android Market a także dobrej imprezy.

Akinator od kryształowej kuli różni się tylko takim drobiazgiem, że na prawdę działa

Wracając do Akinatora, jest to ogromna baza danych, którą pomagają tworzyć w nieświadomy sposób użytkownicy tej aplikacji. Najpierw mówimy jakiejś osobie, aby pomyślała o znanej (a nawet niekoniecznie znanej postaci). Potem Akinator zadaje nam pytania dotyczące tej osoby. Odpowiedzi zawężają wybór. Baza danych musi być przeogromna, gdyż Akinator z niezwykłą precyzją i szybkością identyfikuje kolejne osobistości.

Próbowałem go zagiąć mówiąc o sobie, czy nawet sprzedawczyni ze sklepu, nie mówiąc o postaciach sławnych oraz fikcyjnych. Akinator zna Jefferson ze Świata wg Bundych, Strusia Pędziwiatra, Diabła Tasmańskiego, Tommego Gavina z Rescue me, Palacza z Archiwum X, gracza WoW, sam siebie, czy nawet moją dziewczynę. (BejbiQ?)  Akinator zna wszystkich.

Swego czasu Akinator był bardzo popularny w naszej pracy i dostarczył sporej dawki rozrywki. 

W Akinatora można "zagrać" także z poziomu przeglądarki internetowej.  A kim Ty zagiąłeś Akinatora?Udało mi się zagiąć Akinatora porucznikiem Colombo

Brak komentarzy: