"" – Latarnik2.0 Podoba się?

środa, 12 stycznia 2011

Super K.O na Xperii X10

Jest to ciekawa gra z gatunku bijatyk, którą możemy za darmo zassać z Android Market. Tytuł wyróżnia się jajcarską grafiką. Nasi przeciwnicy są skrajnie przerysowani, wręcz kreskówkowi. Grę okraszono sporą dawkę humoru. Ciekawe, że każdy z wojowników ma zupełnie inne SI. Programistom udało się stworzyć unikatowe style walki dla każdego przeciwnika i nie mówię tutaj o ciosach specjalnych gdyż system walki bazuje na identycznych rozwiązaniach dla każdej postaci. Może prawie, ale o tym za chwilę.

System walki

Naszą postać widzimy zza jej pleców. Po lewej stronie jest konsola przycisków obronnych, po prawej przycisków ataku. Do rzeczy obronnych należy garda oraz unik lewy i prawy, który można oczywiście połączyć z wyprowadzeniem ataku. Do dyspozycji mamy klawisz ciosu na głowę oraz klawisz ciosu w korpus. Do tego możemy sobie naładować atak specjalny.


W opcjach możemy także wybrać dotykowy system walki. Zamiast naciskać przyciski wirtualne możemy palcami wskazywać gdzie ma trafić nasz cios lub jaki unik ma zrobić postać. Takie rozwiązanie zdecydowanie umila rozgrywkę, ale wolę pierwszy system kontroli.

W miarę rozwoju akcji okazuje się, że rozgrywka staje się coraz bardziej skomplikowana, a przeciwnicy wymagający. Nie wystarczy refleks i szybkie wciskanie przycisków: każdego przeciwnika trzeba będzie "rozgryźć".

Walki są podzielone na rundy a między nimi padają uszczypliwe uwagi wygłaszane przez zawodników. Jeżeli zaliczymy deski trzeba będzie wciskać podczas liczenia od 1 do 10 ekran na środku, kiedy dojdzie do skrzyżowania tych cyfr. Być  może brzmi to skomplikowanie, ale "w praniu" wyjdzie, że nie jest  to trudne. Wtedy z dużym prawdopodobieństwem powstaniemy i będziemy dalej kontynuować walkę. 

Grafika

Do grafiki trzeba się przyzwyczaić lub po prostu lubić zabawne rysunkowe postacie. Osobiście wolałbym tytuł z bardziej realistycznym odwzorowaniem zawodników. Za to do systemu walki nie można mieć dużych zastrzeżeń.Technologie mobilne w zakresie bijatyk przyniosły trochę świeżości: w tej grze nie musimy wyklepywać długich, wyrytych na blachę combosów. Sterowanie jest proste, ale za to daje możliwości oraz pole na wypracowanie własnego stylu walki. 

Grywalność

Super K.O potrafi dostarczyć sporej dawki rozrywki. Z jednej strony mamy zabawną grafikę, z drugiej strony system walki, który dobrze sprawuje się na dotykowcach. Nie było zbyt wiele bijatyk tego typu. Cieszyć może także urozmaicony styl walki.

Brak komentarzy: