"" – Latarnik2.0 Podoba się?

piątek, 6 stycznia 2012

Box, czyli jak w telefonie Xperia arc S zmieścić ponad 82 GB danych?

Jest to możliwe! 32 GB pochodzą z karty microSD, kolejne 50 GB natomiast spadło mi prosto pod choinkę z chmury.QR Code, Android Market
Niedawno na Facebooku Sony Ericssona dowiedziałem się o nowej usłudze dla posiadaczy telefonów Xperia. Można powiedzieć, że Sony Ericsson sprawił mi jeszcze jeden prezent pod choinkę! W tym roku musiałem chyba być wyjątkowo grzecznym chłopcem. 


Ucieszyłem się. Raz, że miałem sobie kupić przenośny dysk do zabezpieczenia danych, dwa, ucieszyłem się, że usługa dla posiadaczy Xperii jest dostępna za darmo!

Aplikacja Box for Android, którą posiadacze telefonów z rodziny Xperia mogą pobrać i używać za darmo, rozszerza pamięć telefonu o 50GB! Możemy w wirtualnej chmurze:
  • trzymać backup naszych danych
  • mieć przy sobie aktualne wersje dokumentów dostępne zawsze i wszędzie
  • ustalać zasady udostępniania tych danych innym osobom.
Usługę polecam wszystkim posiadaczom telefonów z rodziny Xperia. Dla mnie Box będzie przede wszystkim wirtualnym sejfem na dane, które są nie do odtworzenia, a których dawno nie archiwizowałem. Zatem utworzę kopię bezpieczeństwa dokumentów i albumów zdjęć oraz filmów. Pomyśleć, że chciałem kupić dysk przenośny!

Chmurę możemy lubić lub nie. Ja reprezentuję jeszcze dość konserwatywne podejście do chmury, czyli jestem przyzwyczajony do danych offline. Dałem temu wyraz pisząc post o tytule: "Xperia arc jako mobilny bank danych". Po prostu lubię mieć przy sobie różne dane, do których jestem przyzwyczajony. Ale lubię też bezpieczeństwo.

Przed chmurą nie uciekniemy. Nie jestem też ignorantem, który nie docenia chmury. Dlatego kochajmy chmury! Swoją drogą IT coraz bardziej zatacza koło. Początkiem IT były przecież scentralizowane przetwarzanie danych przez super komputery, do których były podłączone stacje robocze.

Fajną funkcją nowego Androida w Xperiach jest to, że można zrobić zrzut tego co widzimy na wyświetlaczu. Przytrzymujemy klawisz wyłącznika i z menu, które się pojawi, wybieramy opcję wykonywania zrzutu obrazu. Po świętach się rozleniwiłem, dlatego nie eksploatowałem jeszcze zbyt mocno Boxa.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Też mam xperię a mi nie działa :p Xperia x10 mini pro.