"" – Latarnik2.0 Podoba się?

piątek, 13 stycznia 2012

2012: Apocalypse now, jak przetrwać? Poradnik! (UPDATE, na 5 minut przed zagładą)

Kiedy 01/01/2012, o 12:09 rano obudziłem się i zalogowałem na fejsowego czata, pomyślałem sobie, że to już! Nie możliwe przecież, aby nikogo nie było na Facebooku!
A jednak żyjemy. Trzymając Xperie arc S w ręku zastanowiłem się jak pomogłaby mi ona przetrwać apokalipsę... Temat z przymrużeniem oka!
Jak przetrwać koniec świata? W Android Market "jest na to aplikacja"! Oczywiście, jeżeli nie znajdziemy dla Xperii źródła prądu, to przetrwamy raptem parę dni dłużej, a bez internetu mobilnego, który zapewne szybko przestanie działać, nie wrzucimy nawet fotek z apokalipsy na Facebooka.

Facebook w 2011 roku. W 2012 SOAP może spowodować koniec fejsowego świata i wolność Internetu. Tymczasem w Szwecji został właśnie zalegalizowany kościół Kopimistów nakazujący wiernym kopiowanie danych i czczący Ctrl + C; Ctrl + V (czyli to, co niektórzy magistrzy). Gdyby podłączyć tę tematykę pod wątek apokaliptyczny, to Kopiści powinni uznać, że ich misją jest budowanie informatycznej Arki Noego XXI wieku, która ma zapewnić przetrwanie informacji nawet, jeżeli oznacza to hedonistyczną jej konsumpcję daleką od legalności. Ale przecież wiele religii w rożnych czasach było łamaniem prawa :) Inni święci chcą zbudować Hackerspace Global Grid - sieć satelit, która ma zapewnić swobodę przepływu Internetu w kosmosie. Widać, że SOPA ma wielu wrogów i być może informatyczna apokalipsa nie wydarzy się  :)

Zdjęcie  aplikacji 2012 Apocalypse w Android Market

 Zastosowanie 1: postapokaliptyczna szklarnia

Ciężko mówić o zimie tej styczniowej wiosny, ale zima nuklearna to już zupełnie co innego. Może być spowodowana kolizją z meteorytem lub wojną nuklearną.

W Falloucie Garden of Eden Creation Kit (G.E.C.K.) był cudowną maszyną, która potrafiła przemienić pustynię w raj, a jej odnalezienie miało uratować świat po nuklearnej zagładzie. 


Wygląda zupełnie jak mój pierwszy komputer.

Na ile to niżej może zastąpić to wyżej?
Może coś tam da się zrobić, a przynajmniej Xperia arc S wygląda ładniej od GECK'a

Udało się z Xperią arc S wyhodować kwiatki w całkowitych ciemnościach, to z czymś jadalnym też może da radę...? Miejmy nadzieję, że blask wyświetlacza smartphona Xperia arc S ze wsparciem technologii Reality Display z Mobile BRAVIA Engine dostarczy wystarczającą ilość światła :) Zastosowanie 2: postapokaliptyczne Radio Fm

Internet mobilny trafi szlag, telewizja kłamie, a gazety nie będą zbyt szybko odświeżane. Amerykańskie filmy uczą, że radio jest.podstawowym medium.apokalipsy, a na szczęście Xperia arc S ma wbudowany odbiornik Fm. Do nadawanie sygnału z komunikatami w amerykańskich filmach są używane maszty rozgłośni radiowych. Zapewne w rzeczywistości będzie tak samo. Będziemy updateowani!

Taki motyw był w filmie Resident Evil Extinction. Jeszcze niedawno pisałem o Las Vegas i targach CES.
QR Code: Zombie Apocalypse Communicator

To co napisałem wyżej było aktualne oczywiście do momentu zanim powstał Zombie Apocalypse Communicator - komunikator zaprojektowany specjalnie na koniec świata wywołany plagą zombich. Ba! Specjalny algorytm pomoże Ci nawet komunikować się z zombiakami i to zanim staniesz się jednym z nich!

Zastosowanie 3: trening obronny przed zombie

Zombie Smasher!
Skoro już temat zombie został wywołany filmem Resident evil. Wiadomo, że najnowszy trend apokaliptyczny pokazuje, że nasz świat zostanie zniszczony przez plagę stworzeń egzystujących na pograniczu dwóch światów. Jeżeli nie staniemy się jednym z nich, to z pewnością przyda nam się jakiś trening obronny. Taki trening możemy pobrać sobie z  Android Market  w formie gry mobilnej.

Nie jestem biegły w tematyce Android Market i zombie (może coś polecicie?), dlatego wybrałem bardzo przypadkowy tytuł Zombie Smasher!, który swoją nazwą przekonuje mnie, że gra ma wszystko czego potrzeba do odbycia treningu.

Android Market:Zombie Smasher!: bronimy wioski przed kolejnymi falami zombie
A nie, poprawka Outbreak! Zombie Apocalypse wydaje się być grą bardziej powiązaną z tematem.

Outbreak! Zombie Apocalypse QR Code


Zastosowanie 4: postapokaliptyczna restauracja

Nie od dziś wiadomo, że hollywoodzcy  ocalali z końca świata szukają jedzenia w supermarketach i fast foodach, gdzie konserwanty zapewniają świeżość produktów wiele tygodni po końcu świata (skoro przeżyliśmy koniec świata, to wizytę w fast foodzie też przeżyjemy). Tylko jak odnaleźć te miejsca?Po falach uderzeniowych wywołanych wszystkim co przez ponad grubo pół wieku amerykańskiej kinematografii spadało z kosmosu, nową epoką lodowcową, itp. ulice Twojego miasta mogą po prostu zniknąć. Ciężko wtedy się będzie odnaleźć.

Zdjęcie z gry Fallout 3 ze strony http://www.gameandplayer.net/
Przy założeniu, że satelity GPS będą funkcjonować można użyć systemu nawigacji. Odbiornik GPS w Xperii pomoże się odnaleźć i namierzyć interesujące punkty POI. Jeżeli system GPS ulegnie zniszczeniu, to zawsze można spróbować nawigować kompasem elektronicznym wbudowanym w Xperie i mapą w trybie offline.
Zastosowanie 5: Survival 

Bezdomność w Bukareszcie mi nie gro
Bukareszt już teraz miejscami wygląda jak Apocalypse now, więc wiem jak świat może wyglądać po prawdziwym końcu :)

W podręcznikach znajdziemy informacje jak przeżyć w ekstremalnie trudnych warunkach, czyli w sam raz na Bukareszt. ;-) 

Jak znaleźć pożywienie, jak używać tego, co dostarcza nam natura, jak filtrować wodę, jak ją zdobyć oraz cała masa innych pytań i odpowiedzi. To wszystko znajdziecie w jednej z tych książek:

Survival Manual - US ARMY 

QR Code Survival Manual - US ARMY

U.S. Army Survival Guide

QR Code U.S. Army Survival Guide


Zastosowanie 6: Latarka

Nie licz na latarnie w nocy. Źródło światła jest niezbędne, aby egzystować nocą. Możemy używać blasku ekranu lub diody LED w Xperii active.
Inne apokaliptyczne aplikacje z Android Market


Hit w Android Market odkopałem dopiero przy końcu tego posta! Za jedyne 0,99 USD możesz pobrać podręcznik Zombie Apocalypse Survival Gui!

W aplikacji znajdziesz:
  • Gatunki zombiaków
  • Broń domowej roboty z oceną szansy na przeżycie ataku zombich
  • Video treningowe
  • Testy broni

Zombie Apocalypse Survival Gui qr code

QR code, Android Market: 2012 Apocalypse: wszystko o końcu świata, fakty, mity, przepowiednia
Zestaw apokaliptycznych żywych tapet, przydatny, jeżeli Ty też przeżyjesz
Widget z odliczaniem do końca świata

Kalendarz Majów z odliczaniem: to oni to wszystko zaczęli!
Biblia: audiobook. Możecie sobie posłuchać Apokalipsy wg. św. Jana

Na zakończenie postu o końcu

Na Google Sky Map możemy popatrzeć co nam fruwa nad głowami, a dzięki Meteor Shower Calendar sprawdzić, czy coś z tego nie zamierza spaść nam na głowy.

Jeżeli przetrwam i Internet też, to już niebawem recenzja GTA III na Androida. Trening survivalowy w miejskiej dżungli też uodparnia na negatywne skutki końca świata!

P.S

Mieszkając w Rumunii, czasami myślę, że mam to już za sobą, a Xperia arc S pozwala mi nawet wyfejsować swoje doświadczenia :) 

Jeżdżąc pociągami po Rumunii można widzieć falloutowe postapokaliptyczne krajobrazy. Na zdjęciu wyżej tego nie widać, ale w szkielecie nieskończonej, jeszcze większej konstrukcji była całą cygańska wioska z taborami, szałasami i oczywiście antenami satelitarnymi. Skąd oni mają tam elektryczność? Może Cyganie są w zmowie z opisanymi wyżej elektronicznymi pająkami?
Postapokaliptyczne budownictwo
Chodniki i apokalipsa
Psów więcej niż w Falloucie
Falloutowa impreza

Futurystyczne postapokaliptyczne pojazdy na ulicach Bukaresztu
Domek niczym z Fallouta. Anteny satelitarne są znakiem rozpoznawczym w Rumunii

I to na prawdę już koniec tego postaFilm, który mi się najbardziej skojarzył z tematyką.

UPDATE

Tymczasem słynny Zegar Zagłady (Doomsday Clock) został przestawiony 10 stycznia 2012 roku na godzinę 11:55, czyli o minutę bliżej końca. Zespół naukowców uzasadnia swoją decyzję tak: "Rozprzestrzenianie broni jądrowej oraz brak przeciwdziałania globalnym zmianom klimatu."

Zegar zagłady kontrolowany przez zespół naukowców i ekspertów od broni nuklearnej od 1947 roku w symboliczny sposób odmierza ile rasie ludzkiej pozostało czasu do zagłady. W 1953 roku zegar był najbliżej północy: w tedy to supermocarstwa przetestowały broń wodorową. Zegar zagłady był wielokrotnie wykorzystywany przez popkulturę.


Brak komentarzy: