"" – Latarnik2.0 Podoba się?

czwartek, 16 czerwca 2011

Xperii arc otwiera przede mną rozdział audiobooków i e-booków

Nie będę wam ściemniał, że mobilne czytanie na wyświetlaczu telefonu jest tak przyjemne jak kontakt z fizyczną książką. Jak to jest ze smartphonem Xperia arc? Mamy w ręku duży 4,2" wyświetlacz. To dobrze, ekran o dużych wymiarach w technologiach mobilnych to spory atut. Posiadanie biblioteczki zawsze przy sobie jest bardzo użyteczne i pozwala oszczędzać czas, a to właśnie czas jest jednym z bardziej wartościowych dóbr jakie mamy i nie wymyślono jeszcze sposobu jak pozyskiwać więcej tego zasobu. Możemy jednak efektowniej nim gospodarować, a Xperia arc ma swój wkład do tego. Jeżeli studiujemy możemy mieć podręczniki i notatki zawsze przy sobie, jeżeli nasza praca tego wymaga, to także. To samo z beletrystyką. Gdyby policzyć ile czasu dziennie marnujemy bezproduktywnie na np. docieranie do pracy i zobaczyć to w skali roku, to moglibyśmy się przerazić, dlatego lubię efektowniej organizować swoje obowiązki chociażby pracując mobilnie.

Ebooki są najbardziej użyteczne jeżeli są podręcznikami. Możemy je czytać jadąc np. na uczelnię. W mojej nowej pracy musiałem nauczyć się Photoshopa oraz Front Pagea, a e-booki trochę mi w tym pomogły. Na dłuższą jednak metę ich czytanie  jest męczące. Rozwiązaniem tego problemu są audiobooki, które pokochałem.

Czytanie lub słuchanie książek w dowolnym miejscu i czasie to duży komfort. Lubię audiobooki po angielsku - dzięki temu łączę przyjemne z pożytecznym. Spacerując, stojąc w kolejce w supermarkecie, jadąc do pracy metrem. Moja nowa miłość, tym bardziej,  że w Rumunii nie mam dostępu do książek fizycznych w języku polskim, poza tym nie zmieścił bym takiej do plecaka, a dzięki Xperii arc mogę mieć ze sobą całą bibliotekę elegancko skatalogowaną. Audiobooki i TuneIn to w tym momencie moje dwie ulubione aplikacje rozrywkowe.

Jutro jadę do Cluj Napoca. Rumuńskie pociągi wyglądają jak nasze, ale jadą niemiłosiernie długo. Przed wyjazdem upewnię się, że będę miał czego słuchać w drodze i uzupełnię moją kieszonkową audiobibliotekę o jakieś tytuły.

Niżej prezentuję kilka użytecznych aplikacji, które wspierają mobilne czytelnictwo:

Tak na prawdę wystarczy cokolwiek, co odtwarza muzykę, nawet wbudowany w Xperie arc player, ale sprawdźmy co oferuje nam w swojej łaskawości Android Market a jest tego naprawdę dużo. Wiele aplikacji ma różnego rodzaju dodatki, np. społecznościowe. Szczerze mówiąc od aplikacji tego typu wymagam maksymalnej prostoty. Wystarczy mi funkcja zakładek, katalogowanie książek wg kryteriów, w ebookach wyszukiwanie po słowach, powiększanie i pomniejszanie. To chyba wszystko. Im lżej tym lepiej.

Audiobooki

QR Code

Audiobook Player 2. Prosty, wygodny i darmowy program do obsługi audiobooków. Zapamiętuje gdzie skończyliśmy, pokazuje czas trwania rozdziału i całej książki. W sumie czy czegoś można chcieć więcej?

Aha, dodam tylko, że aplikacja czeka w Android Market do pobrania oczywiście za darmo.QR Code
 Audiobooks. Prosta i darmowa aplikacja z Android Market do odsłuchiwania audiobooków.

Wyróżnią ją rozbudowane możliwości katalogowania książek, dzięki czemu szybko odnajdziemy pozycję, której szukamy.Rozbudowane katalogowanie audiobooków


Ebooki

QR Code

Kobo eBooks jest przykładem aplikacji, która ma różnego rodzaju wstawki społecznościowe. Jeżeli jesteś miłośnikiem czytania oraz dzielenia się tą pasją ze znajomymi lub nieznajomymi w Sieci, to możesz to oczywiście uczynić. Możesz także śledzić statystyki swojego czytelnictwa, jeżeli masz taką potrzebę.

Aplikacja jest do pobrania z Android Market za darmo.

Kobo eBooks

QR Code

Aldiko Book Reader. Jest to jeden z fajniejszych czytników jaki udało mi się znaleźć w Android Market, a przynajmniej dostał on najwięcej gwiazdek i w dodatku jest darmowy.

Zaletą jego jest to, że czyta bez problemu PDF-y a więc najprostszy i najbardziej popularny format zapisu nie tylko ebooków, ale także dokumentów w Sieci. Dodatkowo czyta też ePub-y, czyli popularny format zapisu ebooków.

Aldiko Book Reader  skaluje tekst do wielkości ekranu, dzięki czemu nie musimy przesuwać widoku w lewo i prawo. Obsługuje zakładki, zapamiętuje gdzie skończyliśmy, dostosowuje jasność ekranu i ma wiele więcej funkcji. Polecam.

Aldiko Book Reader umożliwia także przeglądanie wirtualnych półek z książkami i pobieranie ich z obszernego katalogu. Wiele z nich jest dostępnych za darmo.

Aldiko Book Reader
A Ty gdzie najczęściej słuchasz audioobuków lub czytasz ebooki?

Brak komentarzy: