"" – Latarnik2.0 Podoba się?

czwartek, 2 czerwca 2011

Multitasking w Xperii arc i wszystkie poziomy komunikacji

Xperia arc jest kontrolowana przez Androida 2.3.2 Gingerbread. Dzięki temu systemowi operacyjnemu możliwy jest multitasking, czyli korzystanie z wielu aplikacji jednocześnie. Jest to bardzo ważna sprawa, ponieważ, kiedy wychodzimy z danej aplikacji ona ciągle działa w tle. Jeżeli coś się wydarzy w danej aplikacji wyśle ona do użytkownika stosowne powiadomienie w różnej postaci. Może to być powiadomienie na górnej belce, sygnał dźwiękowy, powiadomienie mrugnięciem diody, powiadomienie wibracjami.


Całość komunikacji jak na dłoni

Multitasking odgrywa istotną rolę w aplikacjach związanych z komunikacją. W smartphonie Xperia arc mogę być jednocześnie zalogowany na kilku komunikatorach i mieć pewność, że nie przegapię żadnej wiadomości. 

Jak to działa w praktyce?

Gdy powiedzmy przeglądam sobie Internet i mam uruchomione różnego rodzaju aplikacje w tle (w moim przypadku są to najczęściej Skype Mobile, vCommunicator podpięty pod Gadu-Gadu, GTallk, Facebook z czatem) otrzymuję na górnej belce powiadomienia z informacją jaka aplikacja je wygenerowała oraz jaki jest tekst wiadomości dostarczany mi przez znajomych. Dzięki temu rozwiązaniu nie muszę nawet wchodzić do danej aplikacji, aby przeczytać tekst wiadomości.
Skype w Android Market
Trzeba też pamiętać, a przy tylu możliwościach całkiem łatwo o tym zapomnieć, że smartphone Xperia arc to także telefon. Multitasking jest tak skonstruowany, że przychodzące rozmowy telefoniczne mają priorytet i sprawiają, że uruchomiona aplikacja „chowa się” w tle automatycznie. Przychodzące wiadomości SMS/MMS i e-maile są także komunikowane na górnym pasku powiadomień Androida Gingerbread.

System powiadomień oraz aplikacje działające w tle dzięki zdolności Androida do obsługi multitaskingu sprawia, że możemy komunikować się w czasie rzeczywistym na wszystkich poziomach współczesnej komunikacji zawsze i wszędzie gdziekolwiek jesteśmy. System powiadomień sprawia także, że niczego nie przegapimy.

Multitasking ma jeszcze inną zaletę. Szybkie przełączalnie się pomiędzy aplikacjami umożliwia np. kopiowanie tekstu z jednego komunikatora i wysyłanie go drugim.

vCommunicator w Android Market

Timeskape pobiera informacje z serwisów społecznościowych: Twittera oraz Facebooka i pokazuje je razem z inną komunikacją na głównym pulpicie. Także maile z GMaila są pokazywane na górnym pasku powiadomień.

W ten oto sposób Xperia arc pomaga nam zarządzać dzięki multitaskingowi całą komunikacją w czasie rzeczywistym.
QR Code Facebook, Android Market

Brak komentarzy: