"" – Latarnik2.0 Podoba się?

czwartek, 1 września 2011

Xperia arc i WeatherBug: pogodynka w kieszeni

Przez cały pierwszy miesiąc, odkąd przeniosłem się z Cluj-Napoca i zamieszkałem w.Bukareszcie, albo padało, albo była burza, albo upały. Taka mieszanka pogodowa sprawiała, że trzeba było rano idąc do pracy przygotować się na różne ewentualności.
QR Code do aplikacji WeatherBug w Android Market
Ponieważ nie mam telewizora, to najlepszym sposobem na sprawdzenie prognozy pogody jest pobranie z Android Market odpowiedniej aplikacji, która mi w tym pomoże. Dzięki tym aplikacjom.szybko i łatwo dowiemy się, czy słonko będzie świeciło przez najbliższe dni nie tylko nad Bukaresztem, ale także w różnych miejscach świata, gdybym planował wakacje lub jaką pogodę za oknem mają moi rodzice w moim rodzinnym mieście.

W dzisiejszym odcinku test aplikacji do sprawdzania prognozy pogody: WeatherBug


WeatherBug to jedna z najbardziej popularnych darmowych aplikacji, która jest dostępna w Android Market. Zacznijmy od tego, że aplikacja obsługuje multitasking. To oczywiście istotna sprawa ponieważ program jest w stanie odświeżać dane w czasie rzeczywistym, co wymaga dostępu do internetu mobilnego. Dane widzimy na pasku powiadomień Androida Gingerbread. Nawet jeżeli nie opuścimy go w dół, to będzie wyświetlana (i aktualizowana) temperatura jako mała ikonka na górnej belce. 
Widok główny WeatherBug. Wszystkie najważniejsze informacje w garści.
WeatherBug wyświetla na głównym ekranie pogodę na 5 najbliższych dni. Pokazuje temperaturę powietrza, zachmurzenie, opady, kierunek i siłę wiatru oraz kilka innych detali. Aplikacja pobiera dane z GPS-u o geolokalizacji lub ze stacji bazowych GSM. Dzięki temu Xperia arc oraz WeatherBug wiedzą gdzie jest użytkownik i wyświetlana jest pogoda dla adekwatnej lokalizacji. Jeżeli chcemy zobaczyć jak wygląda prognoza pogody w innych miejscach świata, bo chcemy np. zaplanować wakacje, to oczywiście też możemy to zrobić.
WeatherBug zawiera bazę kamer webowych, dzięki temu możemy podejrzeć pogodę na żywo. Niestety, dla Bukaresztu z poziomu WeatherBuga nie znalazłem takiego podglądu w czasie rzeczywistym.WeatherBug: podgląd na Nowy York
Aplikacja zawiera także link do wideo-prognozy pogody globalnej (głównie Stany Zjednoczone). Materiał filmowy jest dostępny w języku angielskim. 

Podsumowanie

WeatherBug to przydatne narzędzie jeżeli nie mamy telewizora :)
Z WeatherBug pewnie nie byłbym zaskoczony śnieżycą w Atenach. Śnieg dla Greków, to prawdziwa katastrofa, wtedy nic nie funkcjonuje.
P.S

Przy okazji pogody. W Warszawie udało mi się nagrać podwójną tęczę.
W Hawx udało się zabezpieczyć start promu kosmicznego z satelitą oraz zestrzelić wszystkie wrogie rakiety typu cruise (misja 10), a także odzyskać skradzione głowice nuklearne w Nevadzie (misja 11). Podczas ostatniej misji znalazło się także zastosowanie dla działka A-10 Thunderbolt II podczas walki z czołgami. Wszak ten samolot został zaprojektowany jako niszczyciel czołgów, a działko GAU-8/A Avenger kal. 30 mm (1350 pocisków) jest całkiem solidnym argumentem do niszczenia celów naziemnych.
h.

Brak komentarzy: