"" – Latarnik2.0 Podoba się?

środa, 13 kwietnia 2011

BattleZone 3D: ciekawa gra z trybem multiplayer

W Android Market nie ma zbyt wielu dobrych gier 3D z ładną grafiką oraz rozbudowanym trybem multiplayer. Tym bardziej nie ma zbyt wielu takich tytułów dostępnych zupełnie za darmo.


BattleZone 3D łamie te schematy.Gra przenosi nas w czasie i przestrzeni: trafiamy do realiów Drugiej Wojny Światowej i uczestniczymy w potyczce czołgów.

Grafika

BattleZone 3D oferuje bardzo ładną grafikę w trójwymiarze. Teren oraz modele czołgów są wykonane starannie. Pojazdy są bogate w detale. Jedynie efekty wybuchów obserwowane z bliska drastycznie psują efekt. Widać przeraźliwie duże, odstraszające piksele. Okazuje się także, że jeden czołg może wjechać w drugi. W tej sytuacji obiekty wydają się być zupełnie pozbawiane fizyki, przypomina to raczej mechanikę kwantową, gdzie w jednym momencie dwa obiekty mogą znajdować się w jednym miejscu splatając czasoprzestrzeń.

Natomiast  fizyka przeszkód, które znajdziemy na polu bitwy działa już bardziej prawidłowo.Grywalność

Dużym plusem jest oddziaływanie terenu na prowadzenie działań wojennych. Wzgórza dają realną przewagę na polu bitwy. Wpływają one na trajektorię lotu pocisków, a ukształtowanie tereny wpływa na szybkość poruszania się czołgów. Takie rozwiązanie mechaniki rozgrywki przekłada się na taktykę. To spory plus dla BattleZone 3D.

Sterowanie odbywa się za pomocą dwóch wirtualnych padów. Ten po lewej stronie odpowiada za poruszanie czołgiem, który ma kilka biegów (łącznie ze wstecznym). Drugi pad odpowiada za poruszanie wieżyczką w górę i na boki. Nie zabraknie oczywiście wirtualnego spustu.Sterowanie czołgiem odbywa się na dwa sposoby: jako całością lub z perspektywy wieżyczki.

Celowanie wymaga sporej wprawy. BattleZone 3D nie ma nic wspólnego ze strzelanką, nie jest też grą zręcznościową. To taktyczny symulator potyczki czołgów z okresu Drugiej Wojny Światowej z trybem multiplayer.Tryb multiplayer

Gra oferuje tryb single player, ale to dopiero tryb multiplayer jest kwintesencją BattleZone 3D. W rozgrywce może uczestniczyć do 20 graczy jednocześnie a gra jest prowadzona na zdalnych serwerach. Nie przewidziano trybu potyczek prowadzonych przez Bluetooth lub Wi-Fi, a szkoda.

Wybieramy wolny serwer, stronę konfliktu, czołg i już wkraczamy na wirtualne pole bitwy. Rozgrywka trwa 50 minut, przez ten czas eliminujemy przeciwników zdobywając punkty dla całej drożyny. Nie mamy bardziej skomplikowanych zadań, ale też ciężko sobie wyobrazić np. tryb Capture the flag z udziałem czołgów.

To bardzo ciekawe doświadczenie, można grać z ludźmi na całym świecie siedząc w autobusie, parku, czy gdziekolwiek akurat jesteśmy. Świat i technologia zmienia się szybko.Mrugnij, a gdy otworzysz oczy w umysłach ludzi powstanie tak wiele idei, że rzeczywistość będzie już inna.

Werdykt

W BattleZone 3D gra się przyjemnie. Świetna sprawa jako szybka gra na telefon komórkowy. Ma wszystkie potrzebne atuty: grafikę 3D, tryb multiplayer oraz to, że tytuł w Android Market jest dostępny za darmo. Za rozgrywkę na serwerach także nie musimy płacić.Gdyby przeprowadzić następujące działanie matematyczne:

BattleZone 3D - multiplayer - humor - 3D =  otrzymalibyśmy grę Worms na Androida, której brakuje przede wszystkim trybu multiplayer

Brak komentarzy: